مسیرهای تاثیرگذار بر صنایع در پساکرونا

اختلال در زنجیره تامین، نیاز به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، کار از راه دور و عوامل بی‌شمار دیگر موجب شده کارگران، تجارت یا صنعت تحت تاثیر نتایج همه‌گیری کووید-۱۹ قرار گیرند.رخی صنایع بیشتر از بقیه تحت تاثیر همه‌گیری کنونی قرار گرفته‌اند. بیشتر کارمندان توانسته‌اند مانند گذشته و با راه‌حل‌های رایانش ابری و کار از راه دور به یکدیگر متصل شده و کار خود را ادامه دهند. برخی دیگر مانند صنعت مهمان‌نوازی کاملا متوقف‌شده و هنوز در تلاش‌ است تا جایگاه خود را به دست آورد.

خوشبختانه، فناوری تا حدودی به حفظ اقتصاد کمک کرده و موجب شده تا در مورد نحوه کار خود متفاوت بیندیشیم و نوآوری‌ را به‌عنوان راه‌حلی برای مشکلات فوری برجسته کنیم، البته نیازمند ابزارها و وسایلی برای ادامه تحول در بلندمدت هستیم.

به‌ عنوان‌ مثال، در بخش‌های تدارکات و تولید، تقاضا برای سیستم‌های رباتیک نه‌ فقط برای کسب‌وکارها با ابزارهای مقاوم‌تر، بلکه برای کنار آمدن با حرکت رو به رشد تجارت الکترونیکی و تقاضای مشتری برای تحویل سریع‌تر افزایش‌یافته است. بازار رایانش ابری همچنان رو به رشد است زیرا سازمان‌ها به دنبال زیرساخت‌های مقیاس‌پذیر و تجربه‌هایی با رقابت بیشتر برای جلب مشتری هستند.

اگرچه ممکن است نیازهای مبرم به بقای تجارت در شرایط بحرانی منجر به راه‌حل‌های خلاقانه شده باشد، اما  فرصت‌های طولانی‌مدت‌تری را نیز ایجاد کرده‌اند که می‌تواند به تغییر شکل صنایع و بهبود آن ها در آینده کمک کند.

تحلیل اخیر شرکت تحقیقات بازاریابی فراست و سالیوان امریکا (Frost & Sullivan)، تغییر شکل صنایع ناشی از کووید-۱۹ را نشان می‌دهد که خلاصه‌ای از ۹ روند اصلی است که در صنایع به‌عنوان پاسخی به کووید-۱۹ ارائه شده است.

زندگی متصل

افزایش استفاده از سطوح بدون تماس پس از همه‌گیری، اتوماسیون خانگی و بازارهای امنیتی را قدرتمند می‌کند. سیستم‌هایی مانند فناوری فعال‌سازی صدا به‌طور فزاینده‌ای در بین مصرف‌کنندگان محبوب می‌شوند.

کار متصل

سناریوهای کاری متصل اصلاح‌شده، نیاز به همه‌چیز را ابری می‌کنند. مدل‌های جدید مبتنی بر اشتراک، تقاضای فزاینده‌ برای ارتباطات یکپارچه به‌عنوان سرویس (UCaaS) را شاهد خواهند بود.

سلامت دیجیتال

سلامت دیجیتال که توسط پزشکی از راه دور و مراقبت‌های رباتیک هدایت می‌شود، به استاندارد جدیدی از ارائه مراقبت تبدیل خواهد شد. استانداردسازی خدمات در سراسر دوره مراقبت، نیاز به ارائه‌دهندگان خدمات و فناوری بیشتری دارد.

تعادل ژئوپلیتیک

کشورها باید با هم همکاری کنند تا تجارت را ادامه دهند و از  تامین عرضه محصولات اساسی در اقتصاد جهانی مطمئن شوند.

تقویت رفتار

انتظار می‌رود بازار تجزیه‌وتحلیل رفتاری در سال ۲۰۳۰ به ۳ میلیارد دلار درآمد برسد، درحالی‌که در سال ۲۰۱۹ به میزان ۲۳۰ میلیون دلار بود. داده‌های رفتاری پساکرونایی برای بهبود سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی و امنیت سایبری استفاده خواهد شد.

عملیات خاموش کردن

عملیات خودمختار “خاموش کردن” تقاضا برای راه‌حل‌های مدیریت دارایی از راه دور را افزایش می‌دهد و ارائه‌دهندگان خدمات بر روی استراتژی‌های مدیریت داده و مدل‌های تجاری مبتنی برداده تمرکز می‌کنند.

شهرهای هوشمند

شهرهای هوشمند فرصت‌های شغلی قابل‌توجهی را با ارزش بازار ۲.۴۶ تریلیون دلار آمریکا تا سال ۲۰۲۵ ایجاد خواهند کرد. شهرهای هوشمند با خدمات دیجیتالی شده بیشتر، زیرساخت قوی تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را در اولویت قرار می‌دهند که منجر به افزایش هزینه‌های فناوری می‌شود.

بهینه‌سازی زنجیره تامین

صنعت زنجیره تامین در حال ایجاد نوآوری‌های بنیادی با واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، رباتیک پیشرفته، ردیابی موجودی در زمان واقعی و بررسی این موضوع است که چگونه چاپ سه‌بعدی می‌تواند در ۱۰ سال آینده زنجیره تامین را به‌طور کامل مختل کند.

پیشرفت‌های فناوری

آمادگی برای بیماری همه‌گیر سرعت استفاده از راه‌حل‌های هوش مصنوعی (AI) و نوآوری در هوش مصنوعی را تسریع می‌کند. فراتر از مدیریت بیماری خاص، اقتصاد پسا کرونا برای تسریع در تحول دیجیتال ابتکارهای کلیدی تجاری به ابزارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (ML) نیز متکی خواهد بود.

منبع: ایسنا

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند